Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Strombaject: Nedir?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Winstrol'ün Avrupa versiyonudur.

Sustanon 250: (Testostoreno propianate 30 mg Testosterone phnylpropianete 60 mg Testosterone isocaproate 60 mg Testosterone decanoate 100 mg)

Organon firmasi ve onun patentiyle birçok ülkede 250 mg/ml ampuller halinde üretilmektedir.

Dört degisik testosterone'nin karisimindan meydana getirilmis etkili bir steroid ilacidir. Sporcular tarafindan en çok tutulan doping ilaçlarindan biridir. Enjeksiyondan sonra çok çabuk etki gösterir ve kanda uzun süre kalir. Depot etkili oldugundan tesiri de haftalarca sürer. Androjen etkili olmakla beraber, diger steroidlerden daha az su tutmaktadir.

Ilerlemis sporcular ve vücutçulara l dahi, az doza ragmen iyi etki vermekte-Idir. Bazi ilaçlarda, evvelce kullanilan l doz, ayni seviyede ve ayni miktarlarda l kullanilmaya devam edildigi taktirde, J ayni etkiyi göstermemektedir. Sustanon lise, ayni dozlar seviyesinde devam "edildigi taktirde dahi ayni etkiyi gösterir. Çesitli spor dallarindaki sporcular ile vücut gelistirme yapanlarin, Dünyada uzun süredir en çok kullandiklari doping ilaçlarindan biridir.

Normal dozu, haftada 250 mg bir igne veya 10 günde bir 500 mg olarak tatbik edilen ignedir. Bazi sporcular diger doping türü ilaçlar gibi, daha çok kullanilmasinin daha fazla etki yaratabilecegi düsüncesiyle daha çok kullanmak istemelerine ragmen, haftada 500 mg yi geçen miktarlarin daha fazla etkisi de bulunmamaktadir. Bu dozu asan kullanimlar hem daha fazla etki saglamadigi gibi hem de zararli etkilerini arttirir.

Oral bir steroid ile birlikte kullanilabilir. Hizli bir kas gelismesi için, genelde, Deca-Durabolin, Dianabol, Anapolon, Primabolan gibi diger doping ilaçlanyla kullanilarak degisik kürler yapilmaktadir. Daha etkili ve profesyonel bir kür ise, Parabolan, Winstol, Oxandrolone ve Primobalon ile yapilan kollektif kürlerdir.

Östrojen'e karsi yan etkilerini ortadan kaldirmak için, bazilari anti-östrogen (Nolvadex veya Proviron) alirlar. Meme uçlari çok büyümedigi taktirde bunlarin kullanimi dogru degildir. Sustanon, ayrica vücuttaki dogal testos-terone üretimini azalttigindan HCG (Pregnyl) ve dyneric gibi, vücuttaki testosterone seviyesini yükseltici ilaçlar kür esnasinda veya bitiminde dogal dengenin bozulmamasi için kullanilmaktadir.

Kadinlarda ise, Depot-Testosteron seviyesini arttirdigindan, kadinlara tavsiye edilmez. Aksi halde kadinlardaki androjen seviyesi büsbütün yükselir. Mutlaka kullanmak istiyen ilerlemis ve iddiali kadin sporcularin 15 günde bir kereden fazla olmamak veya 6 haftayi kesinlikle geçmemek" üzere Testosteronpropionat kullanmalari zarari en aza indirme açisindan tavsiye edilebilir.

Kolay ve ucuz bulunmasi ve kuvvetli etkileri dolayisiyle dopingcilerin çok kullandigi bir ilaçtir. Ancak önemli yan etki ve zararlari da vardir. Bunlari kisaca sayarsak; Akne (Sivilce), agresiflik, saldirganlik, üel artis, yagli cilt, saç dökülmesidir. Daha da önemlisi vücudun normal erkeklik hormonu üretimini azaltip (Testosterone) asiri doz ve uzun süre kullanmalarda ise tamamen yok ettiginden, kisirliga bile yol açar. Ayrica karaciger toxicitesinin fazla olmasi sebebiyle, karaciger harabiyeti ve yorulmasina yol açar. Buna ragmen, eczanelerden temin edilmesi, ucuzlugu, sahtelik ihtimalinin olmamasi ve etkileri açisindan en çok kullanilan, Testosterone türevi steroidtir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Benzer konular

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst