Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Primobolan Depot: (Methanolone Enathate Depot) Nedir?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Schering firmasi ve onun patentiyle çesitli ülkelerde üretilmektedir. Genelde lOOmg/cc lik ampuller halindedir. Bu ilacin anabol metabolizmaya bagli etkisi, hormonal androjen etkisinden daha fazladir. Yan etki riski ise, diger ilaçlara nazaran daha azdir. Ani bir kuvvet ve hacim artisi görülmez. Fakat uzun bir zaman biriminde, oldukça kaliteli bir kas yapimina yardimci oldugundan, sporcular tarafindan en çok kullanilan ilaçlardan biridir. Kadinlar için de diger ilaçlara nazaran, daha az zararli doping ilacidir. Çünkü diger doping ilaçlarina reaksiyon göstermekte olan kadin vücudu ve çok hassas olan epiteliumu üzerinde zararli bir etki göstermemektedir. Bu da kadinlarda östrojen ve aybasi halini etkilemeden kuvvet ve gelisme saglamaktadir. Özellikle, doping kullanma arzusunu yenemiyen, çaylak tabir edilen yeni basliyan ve kadinlara uzmanlarin biraz daha toleransla önerebilecegi bir ilaçtir.

Normal dozu haftada 200 mg. dir. Kadinlar için bu miktarin yarisi olan 100 mg kafi görülmektedir. Ilk kullanimlarda su depolanmasi meydana gelir, bu yüzden özellikle yeni küre basliyanlar, 8 haftada 6-7 kilo alabilmektedir. Birakildiktan sonra ise diger ilaçlarda oldugu gibi ani kilo düsüsü yasanmaz.

Deca-Drabolin'den daha az etkilidir. Fakat her türlü steroid ile kolayca kombine edilebilmektedir. Hemen hacim almak istiyen ilerlemis sporcular, Primobolan'i 250 mg Sustanon ve Dianabol ile birlikte kombine etmektedirler. Sabirli olanlar ve yan etkiden çekinenler, haftada 200 mg Primabolan ve haftada 200-400 mg Deca-Drabolin ile de karisik kürler yapmaktadirlar. Fakat, yabanci ülkelerde, doping kulanimim düzenliyen uzmanlarin görüsüne göre, özellikle vücut gelistirme sporu yapanlar için en iyi neticenin Winstrol-Depot ile kombine edilerek kullanilmasindan elde edildigidir.

Alisilagelmis haftalik 200-400 mg küründen baska, bazilari hergün 100 mg alarak çok büyük dozlara çikmaktadir. Bu miktar çok ürkütücü ve zararli bir düzeydir.

Schering ilaç firmasinin kitap ve tanitici kataloglarinda; ilaç, anabolizan ve protein sentezini uyarici olarak tarif edilmektedir. Takattan düsürücü hastaliklarda, umumi zaafiyet durumlarinda, uzun süreli glucocorti-coide tedavisinden sonra ve kronik karaciger hastaliklarinda kullanildigi açiklanmaktadir. Bu hastaliklar için kullanilma pozolojisini ise her iki haftada bir l ampul i.m. olarak vermektedir. Hastalara her 14 günde bir yapilan 100 mg Primobolan ignesinden sonra, elde edilen azot retansyonu, ortalama olarak günde 3-4 g. olmustur. Bu alinan besinler arttirilmaksizin, organizma tarafindan, günde 22 g. proteinin fazladan alikonuldugunu göstermektedir. Bu da kas kitlesinin gelismesi demektir.

Bütün az zararli etkilerine ragmen, erkeklerde prostati etkilemekte ve gene de su tutma v.s. gibi yan etkiler çok görülmektedir. Hastaliklarda kullanma miktarina bakilirsa, kullanan sporcularin normal dozu kat kat astiklari anlasilacaktir. Yarisma öncesi ise sporcular su tutmasi ve testler bakimindan tablet olanlarini tercih etmektedirler.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst