Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Oxandrolone Spa: Nedir?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Oxandrolone SPA:

Bu ilacin da kullanilmamasini belirtmekle beraber, yapilan klinik arastirmalarda, hafif dozlar ile diger ilaçlar kadar fazla yan etki göstermiyen nadir doping ilaçlarindan biri oldugu tespit edilmistir. Hafif ve düsük androgen steroiddir. Genelde, dünyada da birçok kadin ve erkek sporcu tarafindan kullanildigi bilinmektedir. Oxandrolone, tip sahasinda, özellikle çocuklar ve kadinlar için üretilmistir. Çocuklarin gelisimini durdurmiyan, nadir steroidlerden biridir.

Kadinlarda Östroposa karsi ve çocuklarda da boy gelisimi için kullanilmak üzere üretilmistir.

Oxandrolone'nin sporcu ve özellikle vücutçular tarafindan tutulmasinin 3 sebebi vardir:

Birinci sebep: Güçlü bir kuvvet artisi gösterir. Çünkü adele hücresindeki Keratin-Fosfat sentezini kamçilar, bunu yaparken de adele ve eklemlerde, su birikmesini olusturmaz. Adele daha sert bir definisyon (hatli görünüm) görüntüsü olusturdugundan Oxandrolone, günde 10-20Mg Halotestin veya 120-140mcg Clenbuterol ile de birlikte kullanilabilir. Bu sebeple Oxandrolon basina adele yapiminda etkili olmamasina ragmen birlikte alinacak diger steroidlerin etkisini arttirir. Özellikle Deca, Dianabol ve Testosteronlar ile birlikte kürlerle hacim almak için kullanilir. Örnegin, 200Mg Deca. (bir hafta içindeki limit) ve 500Mg testosteronentenant ve 25 Mg Oxandrolone karisimi kullanim Deca.'nin anabolik etkisi ile, protein sentezini gerçeklestirdigi ifade edilmektedir. Açiklama olarak da, Oxandrolone'nin kuvveti arttirirken, Testosteronenantant ise adelenin dinlenmesini ve yeniden daha iyi yapilanmasini olusturturdugu görüsü ileri sürülmektedir.

Ikinci sebep: Bu ilacin normal dozlarda Östrojen'e dönüsmedigi görüsüdür. Bunun sporcu veya vücutçuya kazandirdigi avantaj, kullanildiginda adelelerin su toplamiyacak olmasidir. Böylece kaslar daha kuru ve definisyon gözükürken su haplarina da ihtiyaç olmiya-caktir.

Üçüncü sebep: Vücudun kendi hormon üretimini dur-durdurmamasidir. Ayrica, Oxandrolon , basina yag yakici bir ilaç olmasa bile, istahi kestiginden endrekt olarak vücuttaki yag kaybinda rol oynamaktadir.

Yarismacilar ve ilerlemis vücutçular, Oxendrolone ile birlikte, Winstrol, Parabolan, Masteron, Primobolan ve Testosteron Propionat ve her gün 25Mg Oxandrolone, oldukça tutulan bir kür örnegi oldugu iddia edilmektedir. Yukarida belirtildigi gibi, setoidlerin hemen hepsi, vücudun hormon üretimini durdurdugu halde, Oxandrolone, vücudun kendi normal hormon üretimini durdurmamaktadir. Ayrica tansiyonla ilgili komplikasyonlara da yol açmamaktadir.

Oxandrolone'nin normal dozu, erkekler için günde 6 tablet, kadinlar için ise günde 3 tablettir. Ancak iddialilarin, bu dozu %50 civarinda yükseltebilecegi de ileri sürülmektedir.

Oxndrolone, çok az toksitli olmasindan dolayi, sporcular tarafindan çok tutuldugu ve uzun zaman dilimlerinde daha güvenli olarak kullanildigi görüsü hakimdir. Sayet kulanmak, kisi için vazgeçilemiyecek bir durumda ise, gene de az da olsa yan etkileri oldugu, her oral steroid gibi karacigerde tahribat yapabilecegi göz önünde tutularak aylarca devamli ve yüksek dozlarda alinmamali, kullanildiktan sonra ise vücut uzun süre dinlendirilme-lidir. Ayrica mide problemi olanlara yemekten sonra kullanmalari önerilmektedir.

Oxanrolone'nin diger doping ilaçlarina ragmen, zararlarinin daha az olmasi, bu ilacin özendirilmesi ve kullanilabilir oldugu anlamini tasimaz. Bir baska açidan ise, doping testinde yasak ilaçlar arasindadir.

Oxandrolone'nin dünyadaki kullanim alani çok genis ve ranti da o nisbette oldugundan, mafya tarafindan, özellikle dogu bloku ülkelerinin gizli ve yetersiz laboratuarlarinda üretilip, piyasaya sürülen sahteleri de çoktur. Türkiye'de de Eczaneden temin edilemedigi için, sahteligi ve onun getirdigi daha büyük riskler de caydirici bir neden olarak düsünülmelidir. Bu yüzden Avrupa'da fiati 30 Dolar olan bu ilacin karaborsasi ise çok daha pahalidir. Ucuz satilanlarin ise sahteliginden süphe etmek gerekir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst