Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Hcg: (Human Chorionic Gonadotropin) Nedir?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Bizde taninan ilaç ismi "Pregnyl" dir. A.P.L, Choragon, Chorex, Gestyl, Gonadotraphon, Gonic, Physex, Profasi v.s. ticari isimleri altinda, Wyeth, Biomed PL, Ferring G. Dunhall U.S., Ainsa I, Schering, Serono, Organon ilaç firmalari tarafindan ve onlarin patenti altinda birçok ülkelerde üretilerek 1.000-5.000-20.000 IU (Internotional Units) üniteler halinde piyasada bulunmaktadir, l O cc lik küçük siselerde igne halinde üretilmektedir. Ayrica veteriner türleri de vardir. Son zamanlarda degisik ünitede verisyon-lari da bulunmaktadir.

Steroid olmamasina ragmen, steroid kullanan çok sayida sporcunun ek olarak kullandigi destek ilacidir.

Hamile kadinlarin idrarindan elde edilen, naturel bir insan plesentasidir. Erkek hormonu degildir. Ancak erkeklerin testislerinin daha fazla testosterone üretmesini saglamaya yarar. Sporcularin kullandigi asiri testosteron ihtiva eden steroidler erkek vücudunun kendi normal üretimini durdurur. PrcgnJl ise, bu üretime yardimci olarak, vücudun erkeklik hormonu seviyesini yükselterek, testis-leri çalistirir. Çok çabuk etki ederek, testosteron seviyesini vücudun orjinal degesine getirir. Bu yüzden teslislerin çalismasini durdurmamasi ve erkeklik kaybi olmmasi için, uzun süreli ve yüksek dozlardaki steroid kullanimlarinda gereklidir.

Vücuda disaridan fazla olarak verilen steroidler sebebiyle, hormonlari idare eden hipofiz, vücuttaki asin erkeklik hormonu artisini dengelemek için, testislerdeki normal üretimin durdurulmasi sinyallerini verir. HCG (Pregnyl) ise, vücuttaki testosteronc'nin seviyesini çabucak yükseltir. 2. igne 2-4 gün sonra yapilir. Normal sartlarda, haftada 1.000-2.000 IU arasinda kullanilmaktadir. Fazlasi, gynecomastia, fazla su tutma, sex artisi, ruhi dengesizlik, bas agrisi ve yüksek tansiyona yol açar. HCG erkeklerde androjen seviyesini % 400 misli arttirir. Bu çok büyük bir artma seviyesidir. Bir açidan erkeklik organini korudugu gibi, steroidlerin daha da yüksek miktarda kullanilarak, etki sahasini arttirir. Bununla beraber östrojen seviyesi de dogal olarak yükselir. Çok fazlasi, sabah kusma bulantilarina sebep olmaktadir. Hamile kadin idrarindan üretildigi için ilaçta AIDS virüsü tasima olasiligi vardir. Fiati 35 $ civarindadir.

Bu konuda isin en aci ve çarpici bir baska sekli, uzmanlarin ifadesine göre, bazi sporcularin, bunu ucuza temin etmek için laboratuarlarda, test yaptirip hamile oldugu saptanan kadinlarin idrarinin, buralardan temin edilerek içildigi yolundaki açiklamalaridir. Konunun dünyadaki uzmanlarinin bir vakia alarak ileri sürdügü bu igrenç ve Aids ile her çesit hastaligi kapmaya sebep olabilecek tehlikeli yollara hiçbir sporcunun basvurabilecegine inanmak istememekteyim
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst