Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Clenbuterol: (Clenbuterol Hydrocloride) Nedir?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Broncodil, Bronceterol, Cesbron, Clenasma, Contrasmina, Monores, Novegam, Prontovent, Spiropent, Ventolase, v.s. gibi isimler altinda, Arzneimittel Werk, Valeas, Chinoin Mexico, Thomae firmalari tarafindan 0.01 mg ve 0.02mg tabletler halinde üretilmektedir. Bunlar oral çesitlernin ismi olup ayrica, surup, damla, igne v.s. seklinde de üretilmektedir. Veterinerlikte ise, Ventipulmin 0.016mg/gr olarak Richter A firmasi tarafindan imal edilmektedir.

Son zamanlarda özellikle vücutçular tarafindan ilgi görmektedir. Senelerce Asthma (astim) hastalan için kesfedilip onlarin yardimina hizmet eden bu ilacin, doping alanina girmesi de tipik bir olay olup çok da üzücüdür. Steroid hormon olmadigi halde, kas gelisimini, yag kaybettirerek temin ettigi ifade edilmektedir. Özellikle Ingiltere'de senelerce elit aletler tarafindan kullanilmistir. Son zamanlarda Amerika'da ve dünyada da ragbet görmektedir.

Anabolik steroidlere, ergogenik yardimci olarak kullanilmaktadir. Winstrol ve Oxandrolone ile birlikte iyi kombine edilebilmektedir. Growth hormonunu çalistirdigi yag yakarak kaslari gelistirdigi gözlenmistir. Bu sekilde kullanildigi zaman. Son derece büyük kuvvet ve adele ölçüsü aldirdigi gözlenmistir. Özellikle, müsabakaya yaklasan günlerde doping ilaçlari kesildigi zaman da kullanilir. Henüz doping testinde tam olarak tanimi ve tesbiti süphelidir. Bu sebeple yarisma öncesi ve son günlere kadar kullanilmaktadir. Yag yakici özelligi olmasi da, yarismaya yakin günlerde kullanim cazibesini arttirmaktadir. Sporcular belirtilen sebeplerden, çok ragbet etmektedirler. Kadin sporcular da bu yüzden çok kullanmaktadir.

Yan etkisinin diger steroid ilaçlara nazaran az oldugu, etkisinin ise onlar kadar kuvvetli oldugu gözlenmektedir. Ancak, uykusuzluk, huzursuzluk, basagrisi, kas spazmlari, parmak titremesi, ates yüksek tansiyon v.s. gibi yan etkiler göstermektedir.

60-120mcgs miktarinda, bir gün içine bölünmüs dozlar halinde alinir. Bu doz iki günde bir olarak 6-12 hafta süreli kullanilmaktadir. Bas agrisi, uykusuzluk ve sinire yol açmaktadir. Genelde 20mcg'lik 100 tabletin fiati 100 Dolar civaridir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst