Profesör Vücut'a Hoş Geldin!

Türkiye'nin en iyi vücut geliştirme forumu Profesör Vücut'a hoş geldiniz.

Kayıt Ol

Bilek Güreşi Nedir ?

Admin

Yönetici
Yönetici
Katılım
30 Nis 2023
Mesajlar
220
Tepki
44
Bilek güreşi:Bilek güreşi, iki kişinin özel hazırlanmış ve dirseklerin koyulduğu bir masada karşısındakinin bileğini yere yapıştırmaya çalıştığı atletik karşılaşma. Dünya'da 100'ün üzerinde ülkede bilek güreşi yapılmakta ve Dünya Bilek Güreşi Federasyonu'na üye ülkelerin de sayısı hızla artmaktadır.1. Güreşçilerin Elleri Masanın Ortasında Yer Almalıdır.

Bilek güreşinde güreşçilerin elleri, masanın ortasında yer almalıdır. Bu, eşit bir mücadele için gerekli bir kurallardan biridir. Eğer eller farklı pozisyonlarda yer alırsa, bu durum diğer bir güreşçiye avantaj sağlayabilir ve adaletsiz bir mücadele ortaya çıkabilir.

2. Parmaklar Açık Olmalıdır.

Güreş sırasında parmaklarınızın açık olması, bileklerinizin doğru bir şekilde kavranmasını sağlar. Bu, hem güreşçinin güçlü bir tutuşa sahip olmasını hem de yaralanmaların önlenmesini sağlar. Parmaklarınız kapalı olduğunda, bileklerinize gelen baskı artar ve bu da ciddi yaralanmalara yol açabilir.

3. Dirsekler Masada Yer Almalıdır.

Güreşçilerin dirsekleri, masanın üzerinde sabit durmalıdır. Bu, güreşçilerin dirseklerini hareket ettirerek rakibe avantaj sağlamasını önler ve mücadelenin adil bir şekilde yapılmasını sağlar.

4. Başparmaklar Birbirinin Üstünde Olmalıdır.

Bilek güreşinde güçlü bir tutuş, doğru bir şekilde kavranmış başparmaklarla sağlanır. Güreşçilerin başparmakları birbirinin üstünde yer almalıdır. Bu, güreşçilerin tutuşlarını güçlendirmesine ve rakibinin bileğine baskı uygulamasına yardımcı olur.

5. Maçı Kazanan, Rakibinin Bileğini Masaya İndiren Kişidir.

Bilek güreşinde kazanan, rakibinin bileğini masaya indiren kişi olarak belirlenir. Masaya ilk dokunan kişi maçın kazananı değildir. Bu nedenle, güçlü bir tutuş ve doğru bir teknik kullanmak, rakibin bileğini masaya indirmek için önemlidir.Bilek güreşi hangi kasları çalıştırır?

Bilek güreşi, özellikle kol, bilek, el ve el bileği kaslarını çalıştırır. Güçlü bir kavrama gücü gerektirdiği için, parmak ve avuç içi kaslarını da geliştirir.
 

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar

Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst